אהבה- רגש בלתי נשלט?

נעים להכיר –  מיתוס: אהבה היא רגש בלתי נשלט

אחד המיתוסים הגדולים שקיימים בעולם הזוגיות היא שאהבה היא רגש בלתי נשלט שלא ניתן לבחור במודע כלפי מי להפנות אותה.

כשהייתי צעירה מאוד שמתי לב שכל מי שמצא חן בעיני וסירב לי או שעשה לי את החיים קשים הפך להיות מושא אהבתי וכל מי שחיזר אחריי הפסיק מיד לעניין אותי.

ההבנה הזו גרמה לי להבין הרבה שנים לאחר מכן, שאהבה היא לא סתם רגש קפריזי ונטול שליטה אלא רגש שמושפע באופן מוחלט מהיחס השלילי שקבלתי ולמעשה הייתה מונעת מפחדים, חוסר ביטחון ואהבה עצמית שלוו בלא מעט אמונות מגבילות שהחזקתי אז.

היום אני גם יודעת לומר שאהבה היא יכולת. זוהי היכולת ליצור את המציאות שלנו מתוך גישה חיובית המבוססת על שיתוף, פירגון, הערכה, כבוד, אכפתיות סלחנות, נתינה, חמלה קבלה ורצון טוב.

הרעיון הזה עשוי לקומם מאוד כי מתעוררת מיד השאלה האם אני יכולה לאהוב כל אחד? האם אני יכולה ליצור זוגיות עם כל אחד?

התשובה היא ברור שלא. לא כל אדם יכול להתאים לך כבן זוג אבל מגוון האנשים שמתאימים לך ושאיתם את יכולה להיות מאושרת הוא גדול הרבה הרבה יותר מכפי שנדמה לך. כאשר הבחירות שלך אינן מודעות הן מובילות אותך למצוא בני זוג שאינם מתאימים לך וכשזה קורה כדאי מאוד ללמוד לבחור את מושא האהבה שלך באופן מודע ולשכלל את כישורי האהבה שלך.

אחת הדרכים לעשות את זה היא כאשר את במצב רגוע שליו ורפוי לחלוטין, דמייני  אנשים שאת בדרך כלל נוהגת להעביר עליהם ביקורת. עתה התבונני בהם מתוך סלחנות כלפי התכונות שפחות מוצאות חן בעינייך ומקדי את תשומת הלב בתכונות החיוביות של אותו אדם, הדגישי בתודעה את הדברים שכן מוצאים חן בעינייך ועשי זאת בכנות פשטות וללא מאמץ. תוך כדי שאת עושה זאת שימי לב לתחושת ההתרחבות שאת חווה, לרוגע שממלא את גופך ומחשבותייך. להבא, כשתפגשי את אותו האדם הזה תבחיני בשינוי ביחסך כלפיו וביחס שלו כלפייך. מתוך הנינוחות החדשה שתיווצר ביניכם אותו אדם יצליח להבליט את התכונות החיוביות שלו יותר ויותר.

ועכשיו תשאלי את עצמך מה היה קורה אם היית עושה את זה עם גבר שמחזר אחרייך, מה היה עשוי לקרות ביניכם אז?

נקודה למחשבה

זוגיות רעילה

מערכת יחסים רעילה פוגענות במערכת יחסים היא דבר שמורכב מאוד לזהות. מבחוץ זה יכול להראות מערכת יחסים נורמלית עם עליות וירידות כמו כל מערכת יחסים. 

המשך קריאה »
דילוג לתוכן