מסע הגיבור

למרות שלכל אחד יש את הסיפור שלו, דרך החיים שלו, מתחת לתוכן, לכולנו נמצא אותו שלד מסע בדיוק. כולנו עוברים את אותם שלבים. כשמנקים את הפרטים הטכניים של הסיפור, ומסתכלים על תבנית סיפור החיים,מגלים שסיפור החיים שלכם דומה בדיוק לסיפור החיים של סופרמן ספידרמן, דורותי, ביל קלינטון אובמה, עמי ותמי לסיפורי המיתולוגיה, משה רבנו ישו וכל סיפור באשר הוא. כל הסיפורים מתחילים בנקודה מסויימת ונגמרים באותה נקודה ועוברים את אותם שלבים.

גוזף קמפבל,חוקר סיפורים , כתב את הגיבור בעל אלף הפרצופים,ספר שנחשב לאחד הטובים של המאה הקודמת,מציע להסתכל על סיפורי החיים שלנו כמסע, מסעות מסעות מעגלים מעגלים, הוא מצא ששלבי המסע חוזרים על עצמם בעקביות מרגשת וגם מנחמת.

כשאנשים לא מכירים את השלבים במסע הם עלולים להבהל מהמקום שבו הם נמצאים, להתייאש, להתעייף, לרצות לברוח או להתחמק.

אבל כשאנשים מבינים שלכל תהליך של שינוי יש בדיוק את אותם שלבים , והם מצליחים למקם את עצמם בתוך המסע ולהבין שיש רק דרך אחת והיא קדימה השינו יבוא.

אם תדע איפה אתה נמצא בשלבים של המסע , תדע גם מה בדיוק יהיה השלב הבא וגם איך זה ייגמר..

השלבים של מסע הגיבור

  1. הקריאה

מסע תמיד ביום אחד. אנחנו יוצאים מנקודת סטטוס קוו שבו הכל היה בסדר. עד שיום אחד, רגע אחד יש קריאה כלשהי.

לפעמים הקריאה זה משהו פנימי שאנחנו מרגישים, רצון לשינוי. לפעמים זו איזשהי מציאות שנכפית עלינו תאונה, מחלה פיטורים גרושים כאב גדול

תמיד.

2. דחיית הקריאה

לפעמים דחיית הקריאה כל כך חזקה, שהיא מפריעה בכלל לשמע שהייתה פה קריאה. איך דוחים קריאה? אולי לא עכשיו, עוד 20 שנה.אולי הם כן ואני לא.. יקר לי.. עמוס לי,

דחיית הקריאה היא לא חלק מחבל , אלא חלק שומר אבל היא לחלוטין נשמעת כמו ״תרצת נפוצה״.

3. חציית הסף

מעשה שאין ממנו חזרה. בעולם שבו יש לי קריאה ואני דוחה אותה הדבר שנכון לעשות הוא מעשה של חציית הסף. זרקת את התיק.

4. השדים

מיד אחרי חציית הסף מגיעים השדים. השדים הם כל מה שעלול להשתבש, הקולות, עייפות, אנשים לא נחמדים, הערות ואז נראה כאילו הכל עומד להתפרק להתקלקל ..

5. מלאכים:

שניה לפני שהכל מתקלקל… יבוא המורה הנכון החבר הנכון, מישהו שיגיד את המילה הנכונה, ספר נכון, הרופא הנכון ואולי המשאבים הפנימיים שלנו שפתאום מתגייסים לרשותנו. וכשהם מגיעים, אנחנו אסופים וממשיכים בדרך.

6. הניצחון:

השגנו את המטרה. הגענו. התגברנו. עשינו את זה. זה הזמן לחגוג את הניצחון ולא לתת לו לחמוק..

השיבה הביתה

מה עושים כשחוזרים ממסע גדול? מעבירים את הסיפור הלאה מתוך הרגשה שהסיפור שלי יעשה טוב לאחרים להעביר את

כל מה שלמדתי הלאה…

זוגיות רעילה

מערכת יחסים רעילה פוגענות במערכת יחסים היא דבר שמורכב מאוד לזהות. מבחוץ זה יכול להראות מערכת יחסים נורמלית עם עליות וירידות כמו כל מערכת יחסים. 

המשך קריאה »
דילוג לתוכן